Doskonała pływalność

  • Opis kursu
  • Cena kursu
  • Minimalne wymagania
  • Przebieg kursu
  • Czas trwania
  • Kontynuuj naukę

Celem kursu specjalistycznego PADI Doskonała pływalność zerowa jest zapoznanie nurków z umiejętnościami, wiedzą, planowaniem, organizowaniem, technikami, problemami, oraz przyjemnością nurkowania. Kurs specjalistyczny PADI Doskonała pływalność zerowa jest bezpiecznym, prowadzonym pod okiem Instruktora wprowadzeniem w ten rodzaj nurkowania. 

Celami treningu w ramach kursu specjalistycznego PADI Doskonała pływalność zerowa jest:

  • rozwinięcie wiedzy studentów na temat doskonałej pływalności zerowej - jak powinno się nurkować,
  • rozwinięcie umiejętności studentów, które są potrzebne do nurkowania z doskonałą pływalnością zerową.

Cena kursu: 510 zł

Podczas tego kursu omówisz i przećwiczysz podstawy kontroli pływalności: właściwe wyważenie, kontrolowanie pływalności pod wodą, rozłożenie obciążenia, opływową sylwetkę i sprawność fizyczną.

Wykonasz dwa nurkowania.

Pierwsze nurkowanie rozpocznie się od określenia ilości potrzebnego ci obciążenia i właściwego rozmieszczenia ciężarków celem zwiększenia twojego komfortu pod wodą i uzyskania odpowiedniej sylwetki. Potem popłyniemy sobie w okolicę platformy gdzie będziemy podczas ćwiczeń wykorzystywać platformę oraz linki jako punkty odniesienia. Zaczniemy od ćwiczeń nieruchomego zawiśnięcia w toni. Będziemy ćwiczyć zawiśnięcia w różnych pozycjach tak aby poprawić wyczucie pływalności. Potem popłyniemy na wycieczkę, podczas której będziemy się starali dokonywać niewielkich zmian głębokości poprzez kontrolowanie oddechu. Postaramy się też zmieniać style pracy płetw - spróbować sobie i kraula i żabki. Skoncentrujemy się na utrzymywaniu neutralnej pływalności, spokojnej pracy płetw i utrzymywaniu opływowej sylwetki. Na tym nurkowaniu wykorzystamy również różne zabawy doskonalące pływalność: będziemy przepływać przez obręcze oraz pod linkami tak aby dzięki poprawnej sylwetce nie zahaczać się ale co ważniejsze nie wzbudzać mułu. Na zakończenie nurkowania będziemy wynurzać się kontrolując ilość powietrza w jackecie lub skafandrze tak by przez cały czas utrzymywać neutralną pływalność, wykonamy przedłużony przystanek bezpieczeństwa tak aby najpierw zawisnąć na 5 metrach a potem wynurzać się powoli na powierzchnię.

Podczas drugiego nurkowania najpierw skupimy się na poprawieniu pracy płetw do kraula i żabki tak aby wykonywać poprawne długie i powolne ruchy. Potem podczas wycieczki będziemy wykorzystywać kolejne obiekty podwodne jako punkty odniesienia i będziemy zawisać w toni bez poruszania rękami czy nogami. Podczas wiszenia będziemy ćwiczyć dokonywanie niewielkich zmian głębokości jedynie poprzez kontrolę oddechu. Znowu wykorzystamy słupki i linki aby ćwiczyć bliskie podpływanie do obiektów oraz odpływanie od nich dzięki delikatnym ruchom.

Poza umiejętnościami praktycznymi rozwiniesz również swoją wiedzę teoretyczną dotyczącą możliwości i sposobów wyważania się i uzyskania jak najwygodniejszego trymu pod wodą. Omówimy różne rozmieszczenia balastu oraz zalety i wady różnych rozwiązań.

kontakt-btn.pngInstruktor Marcin Sadowski - 510 919 826
zapisz-btn.png Zapisz się

 

Aby na bieżąco być informowanym o naszej ofercie zapisz się na newsletter